Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa

W poniedziałek 9 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Wandy Kawy i Bronisławy Kawy    w Kośmidrach po raz 15 obchodzono Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej. Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Drzewo – Przyjaciel”. Z tej okazji uczniowie każdej klasy wspólnie przygotowali plakat pod tym tytułem. Podczas apelu przedstawiciele klas zaprezentowali prace. Jak wynikało z prezentacji drzewa to prawdziwi przyjaciele. Karmią, leczą, ochraniają. Są domem zwierząt oraz wspaniałym miejscem zabawy. Są niezastąpione w swojej przyjacielskiej roli.

W obchodach Święta Drzewa udział wziął Remigiusz Brzeziński, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Lublińcu.

Tradycją szkoły jest, że w dniu Święta Drzewa uczniowie klasy I sadzą swoje drzewko. W tym roku pierwszoklasiści posadzili  - metasekwoję chińską  i nazwali ją  „Naturek”. Sadzonkę dostarczył Remigiusz Brzeziński, który podczas apelu przybliżył uczniom ten gatunek drzewa. Opowiedział o tym, że jesienią tak jak modrzewie „Naturek” zmieni swój kolor i zrzuci igły. Wiosną odrosną nowe młode, miękkie i zielone. Pod jego okiem uczniowie klasy I posadzili metasekwoję na terenie wokół szkoły. Nim tego dokonali pan Remigiusz wręczył im legitymacje członkowskie SK LOP „Kajtek”. Przed nimi pierwsze zadanie, a mianowicie podlewanie i pielęgnacja młodej sadzonki.