Lista aktualności Lista aktualności

W NADLEŚNICTWIE LUBLINIEC WYBIEGALI SOBIE CHOINKI


W przedświąteczną niedzielę, 17 grudnia odbyła się już V edycja Biegu po Choinkę, imprezy organizowanej przez Nadleśnictwo Lubliniec i Wojskowy Klub Biegacza „Meta” z Lublińca. Frekwencja tegorocznego biegu tradycyjnie zaskoczyła organizatorów. W ten śnieżny dzień na polanie przy Leśniczówce Lubliniec zgromadziła się znaczna liczba kibiców i  biegaczy, z czego 464 miłośników biegów odebrało numery, a linię mety przekroczyło 457 zawodników- jest to nowy rekord tej imprezy. Wśród zawodników wyróżniała się liczna pomarańczowa grupa-Miechowicka Grupa Biegowa. W ramach imprezy odbyły się biegi dla dzieci w wieku do 8 i 13 lat oraz bieg główny na 5 km trasy. Pogoda sprawiła dodatkowe atrakcje na trasie w postaci śniegu i miejscami nawet lodu.

Różnica wiekowa między najmłodszym a najstarszym zawodnikiem to aż 75 lat.
Nagrodą  dla 100 pierwszych uczestników na mecie była wyjątkowa,  pachnąca lasem i zdrową rywalizacją (zabawą) choinka. Dla 400 pierwszych zawodników na  mecie czekał efektowny, pamiątkowy medal w kształcie choinki. Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodką choinkę wraz z innymi upominkami.


Na podium stanęli w kategorii bieg mężczyzn Stec Adam zawodnik  KS Warszawianka-Lubliniec, wyprzedzając Włostowskiego  Mateusza  MKS MOSM BYTOM i Klimek Dominika CKS Budowlani Częstochowa, Kusięta. W  rywalizacji kobiet najszybsza była Pilarska Karolina WKB META Lubliniec przed Mazgaj Beata Tarnowskie Gór i Czyżewska Agnieszka reprezentującą Komendę Powiatową Policji w Lublińcu, Częstochowa. Najmłodsi na podium w kategorii dziewczynki do lat 8 to Gradoń Maja, Kapuśniak Róża, Rogocz Agata. Wśród chłopców do lat 8 Suślik Jakub Widawski Mateusz, Koselski Kacper. W kategorii wiekowej do lat 13 wśród dziewczynek Czarnecka Julia Marcinkowska Agnieszka, Piskorz Oliwia, natomiast sytuacja chłopców przedstawiała się następująco Koselski Dominik Wyszyński Dominik Piasecki Igor
Dekoracji zasłużonymi medalami oraz nagrodami dokonali  Posłanka Barbara Dziuk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu Zbigniew Rośiński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec Zbigniew Znojek.


Organizatorzy imprezy zadbali również o regenerację po biegu – tradycyjnie już przy płonącym ognisku można było posilić się  kiełbaskami i herbatą, ogrzać ręce i podzielić się relacjami i odczuciami ze współzawodnikami i organizatorami. Dzięki temu można miło spędzić niedzielę wśród znajomych na świerzym powietrzu, z dala od przedświątecznego zgiełku.
Jak co roku imprezie towarzyszyła akcja  charytatywna - w tym roku na rehabilitację 7-letnich Ady  i Wiki.


Przy blasku i zapachu „wybieganej” choinki milej spędza się święta.